WYPOSAŻENIE DOMU NADZIEI - Zambia

Pierwszy etap projektu jest już zrealizowany. Na terenie placówki Ciloto, powstał DOM NADZIEI dla chłopców ulicy z problemami uzależnień i zaburzeniami psychicznymi. Teraz chcemy wyposażyć kuchnię, sypialnię, gabinet zabiegowy czy świetlicę i zapewnić dobre funkcjonowanie.

Mamy już: 32 716 zł
Potrzebna kwota: 35 000 zł

ALFABETYZACJA DZIECI – Madagaskar

Szkoła alfabetyzacji to część „Dzieła na Rzecz Ochrony Praw Dziecka” nazwanego w skrócie TAIZA. Projekt obejmuje najbiedniejsze rodziny z dzielnicy Ankofafa i obrzeża Fianarantsoa. Zakłada m.in. wsparcie rodziców w realizacji prawa dziecka do nauki.

Mamy już: 14 060 zł
Potrzebna kwota: 31 000 zł

ALFABETYZACJA DZIEWCZĄT – Angola

Obecnie na zajęcia z czytania i pisania chodzi około 130 dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Salezjanki chcą pomocą objąć kolejnych 30 dziewczyn. Chcą wyrobić dla nich dokumenty tożsamości i dać im możliwość nauki i ukończenia przynajmniej szkoły podstawowej.

Mamy już: 21 302 zł
Potrzebna kwota: 39 000 zł

DOŻYWIANIE DZIECI – Zambia

Na placówce Ciloto mieszkają chłopcy ulicy. Zostali oni wyrzuceni lub sami uciekli z domów, w których byli bici i zaniedbani. Inni całe dnie spędzali na ulicy, a na noc wracali do domów. Wpadali tam w nałogi: wąchanie kleju i alkohol.

Mamy już: 58 009 zł
Potrzebna kwota: 70 000 zł

LEKI I MATERIAŁY SZKOLNE – Zambia

Za zebrane pieniądze planujemy kupić ubrania, lekarstwa oraz przybory szkolne i artykuły wspomagające rozwój artystyczny. Chłopcy często trafiają do ośrodka prosto z ulicy, nie mając przy sobie żadnych rzeczy, dlatego ogromną potrzebą jest zakup odzieży.

Mamy już: 24 024 zł
Potrzebna kwota: 30 000 zł

SIEĆ MŁODZIEŻOWA – Zambia

Bauleni to jedna z biedniejszych dzielnic Lusaki, stolicy Zambii. Tutaj biedę widać na każdym kroku. Nie tylko materialną, bo z tą czasami można sobie łatwiej poradzić. Gorzej, gdy w skromnych domach pojawia się przemoc, maltretowanie fizyczne, seksualne i psychiczne.

Mamy już: 29 666 zł
Potrzebna kwota: 27 500 zł