Krótki opis

Miejsce: Port-Berge, Madagaskar
Cel: budowa świetlicy dla ubogich dzieci z Port-Berge oraz zapewnienie im codziennych posiłków
Potrzebna kwota: 15 045 zł
Czas zbiórki: czerwiec 2020 – wrzesień 2021

Postęp zbiórki

Zebrano: 100% (mamy już: 15 045 zł)

Projekt

W ramach projektu stworzymy świetlicę, w której codziennie dzieci będą miały zapewnioną edukację oraz otrzymają posiłek. Przed epidemią koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami zajęcia prowadzone były na boisku szkolnym, ale uzależnione były od grafiku placówki edukacyjnej.

Naszym celem jest wybudowanie wiaty na nowym, dwuhektarowym terenie i prowadzenie tam zajęć dla dzieci i młodzieży. Postawienie wiaty zapewni schronienie przed słońcem i deszczem, tak aby zajęcia mogły być prowadzone niezależnie od pogody.

Na Madagaskarze duża liczba młodzieży i dorosłych nie potrafi czytać ani pisać. Problem analfabetyzmu pogarsza ich sytuację, nie mogą znaleźć pracy i są oszukiwani. Dlatego w ramach zajęć na świetlicy prowadzone będę kursy alfabetyzacji.

Blog z placówki

Porządkujemy teren pod boiska dla dzieci

Drodzy Przyjaciele i Ofiarodawcy, którzy nam pomagacie. Upłynęło już sporo czasu od mojego ostatniego listu. Madagaskar, tak jak cały świat, dotknięty jest pandemią. Było już...

Stwórzmy świetlicę dla dzieci z Afryki

W Port-Berge na Madagaskarze młodzież pochodząca z biednych rodzin wpada w nałogi, dziewczęta zostają prostytutkami. Zmusza ich do tego sytuacja, brak jedzenia, zajęć, akceptacji,...