Krótki opis

Miejsce: Nairobi, Kenia
Cel: Dożywianie dzieci w slumsach Nairobi oraz zapewnienie im materiałów do pozaszkolnej edukacji
Potrzebna kwota: 5 000 zł
Czas zbiórki: maj – lipiec 2021

Postęp zbiórki

Zebrano: 115% (mamy już: 5 770 zł)

Projekt

Don Bosco Kariua to mały domek w samym środku slumsów. Osoby świeckie, wychowane przez salezjanów prowadzą tu oratorium księdza Bosko. To do tego miejsca przychodzą dzieci w każdym wieku. Spędzają tu całe dnie. Uczą się malować, tańczyć, pisać i czytać, dostają ciepły posiłek. Spędzają tu czas zamiast żebrać na ulicy.

Blaszany domek to pierwszy z ośrodków salezjańskich założony w Nairobi. To również ośrodek pierwszego kontaktu z dziećmi ulicy. Pracownicy ośrodka wychodzą na ulice Narobi i oferują pomoc dzieciom ulicy. Chłopcy i dziewczynki korzystają tu z lekcji nieformalnych oraz łazienek, gdzie codziennie mogą się umyć. Tutaj dostają nadzieję na nowe, lepsze jutro.

Poprzez pomoc dzieciom pomożemy rodzinom, które są w trudnej sytuacji życiowej, mieszkają w slumsach i nie mają środków do życia. Rodziców nie stać na opłacenie edukacji dzieciom, czy nawet na zapewnienie im posiłków.

Potrzebujemy pomocy finansowej na zaopatrzenie placówki w artykuły edukacyjne takie jak książki, kredki oraz pomoc w zapewnieniu posiłków, dla których tak często wielu z podopiecznych tu przychodzi.

W Nairobi jest jeszcze jeden dom, gdzie dzieci ulicy mogą znaleźć pomoc. To ośrodek resocjalizacyjny dla chłopców ulicy Langata prowadzony przez salezjanów. Misjonarze pomagają młodym ludziom i dzieciom, którzy z różnych powodów uciekają z domu. Brak wykształcenia, pracy i godnych zarobków zmusza ich do wieloletniego życia na ulicy. Klej jest tu najbardziej popularną używką, której wąchanie pomaga zapomnieć o głodzie i problemach.

Misjonarze zabierają dzieci z ulicy, karmią, uczą, dają dach nad głową. Ze względu na salezjański charakter placówki jednym z głównych punktów programu resocjalizacji jest boisko. Brakuje jednak sprzętu sportowego – piłek do gry w siatkówkę czy piłkę nożna, strojów sportowych czy skarpet piłkarskich.
Brakuje też materiałów edukacyjnych – zeszytów, kredek, temperówek, długopisów, książek.

Im również chcemy pomóc. I zapewnić potrzebny sprzęt sportowy i materiały edukacyjne.