Krótki opis

Miejsce: Lusaka, Zambia
Cel: Stworzenie kanału YouTube, aby utrzymać kontakt z młodzieżą i budować ich przyszłość
Potrzebna kwota:
Czas zbiórki: marzec 2022 – czerwiec 2023

Postęp zbiórki

Mamy już:

Projekt

Młodzi ludzie w Zambii, zmagają się w swoim życiu z wieloma trudnościami, takimi jak: presja rówieśników, bezrobocie, wysoki poziom ubóstwa, nadużywanie narkotyków czy alkoholu i inne negatywne zachowania. Ma to wszystko wpływ na ich obecne życie, przyszłość, a w konsekwencji na społeczeństwo.

Jaki chcemy utrzymać kontakt z młodzieżą?

W Lusace, stolicy Zambii, z młodzieżą pracują salezjanie. Pracują z nią od 1983 roku. Do tej pory docierali do młodych ludzi w tradycyjny sposób poprzez warsztaty, seminaria i inne spotkania. Pandemia Covid-19 oraz współczesny rozwój mediów zmieniły płaszczyzny kontaktu z młodzieżą. Obecnie młodzi ludzie najczęściej szukają informacji i kontaktują się ze światem przez kanały YouTube, Facebook, Instagram. Salezjanie nadal chcą dbać o nich, pomagać im w rozwoju, w rozwiązywaniu problemów, uczyć ich pomagania innym. Zdają sobie sprawę, że nastolatkowie i studenci potrzebują stałego kontaktu i ciągłej formacji, a żeby dotrzeć do nich muszą iść z duchem czasu i korzystać z platform, które młodzi ludzie lubią najbardziej. Dlatego chcą stworzyć dla nich kanał na YouTube. W ten sposób będą mogli dalej utrzymywać kontakt z młodzieżą i budować ich przyszłość.

Co jest potrzebne?

Na miejscu w Lusace, pracuje już zespół ds. mediów, który zapewnia, że ​​stworzony/wymyślony przez nich cykl nagrań zostanie zrealizowany. W tej chwili koszty projektu pokrywają z własnych pieniędzy, z ich konta młodzieżowego. Wydatki jednak są większe niż budżet, który posiadają. Potrzebują zakupić sprzęt multimedialny, aby nagrywać codzienne programy.

Reportaż z placówki

POMAGAMY MŁODZIEŻY PRZEZ MEDIA – NOWY FILM

W Lusace, stolicy Zambii, istnieje Centrum Formacji Młodzieżowej prowadzone przez misjonarzy. Częścią Centrum jest Don Bosco Youth Network, które dociera do młodych ludzi przez...

JUTRO MOŻE ICH NIE BYĆ – reportaż – Zambia

Uzależnieni w Zambii potrzebują pomocy Zambijskie ulice, te w Lusace są asfaltowe, te w mniejszych miastach i wsiach przeważnie utwardzone, piaszczyste. Nie przypominają polskich. Pejzaż...