Krótki opis

Miejsce: Makululu, Zambia
Cel: Zakup ubrań oraz materiałów szkolnych i plastycznych dla dzieci z domu dziecka
Potrzebna kwota: 30 000 zł
Czas zbiórki: luty 2022 – lipiec 2023

Postęp zbiórki

Mamy już: 14 924 zł

Projekt

Podaruj odrobinę radości chłopcom ulicy mieszkającym w Ciloto! To miejsce w Makululu – największych slumsach Afryki, gdzie znajduję się „Don Bosco Makululu Children’s Home”, dom dla chłopców z ulicy. Obecnie mieszka tu ponad 80 podopiecznych w wieku od 7 do 18 lat. Pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, w których nie funkcjonuje pojęcie miłości i bezpieczeństwa dziecka. Bardzo często porzuceni i wykluczeni przez rodzinę, zmuszeni byli żyć na ulicy, gdzie część z nich pod wpływem środowiska, ulegała uzależnieniom od różnych substancji. W Ciloto chłopcy znajdują dom, w którym otrzymują jedzenie i wodę, mają zapewnioną edukację, co daje im ogromną szansę na lepszą przyszłość. Tu mogą bezpiecznie spędzać noce w łóżku zamiast na pełnej niebezpieczeństwa ulicy. Mają szansę być dziećmi, bawić się, uczyć, rozwijać i marzyć o prostych rzeczach.

Co kupimy?

Za zebrane pieniądze planujemy kupić ubrania, lekarstwa oraz przybory szkolne i artykuły wspomagające rozwój artystyczny. Chłopcy często trafiają do ośrodka prosto z ulicy, nie mając przy sobie żadnych rzeczy, dlatego ogromną potrzebą jest zakup odzieży. Potrzebne są podstawowe lekarstwa na kaszel czy gorączkę. Chcemy też chłopcom zapewnić długopisy, ołówki, kredki, papier, nożyczki czy flamastry, to co uda się kupić w Zambii, aby organizować zajęcia.

Projekt zrealizuje w Ciloto wolontariuszka: Agata Januszewska.

Ciloto – co oznacza?

Ciloto oznacza marzenie, pomóż naszym chłopcom spełniać ich marzenia! W imieniu chłopców i naszym już dziś bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!

Blog z placówki

Bez leków i opatrunków nie pomożemy

Chłopcy przebywający w Don Bosco Makululu Children's Home niemal codziennie potrzebują wsparcia ze strony medycznej. Od pomocy w zwalczaniu prostych dolegliwości jak ból głowy,...