LEKI I MATERIAŁY SZKOLNE - Zambia Zapewnimy chłopcom ulicy ubrania,
podstawowe lekarstwa
oraz przybory szkolne
i materiały do zajęć artystycznych.

Miejsce: Makululu, Zambia
Cel: Zakup ubrań oraz materiałów szkolnych i plastycznych dla dzieci z domu dziecka
Czas zbiórki: luty – grudzień 2022

Podaruj odrobinę radości chłopcom ulicy mieszkającym w Ciloto! To miejsce w Makululu – największych slumsach Afryki, gdzie znajduję się „Don Bosco Makululu Children’s Home”, dom dla chłopców z ulicy. Obecnie mieszka tu ponad 80 podopiecznych w wieku od 7 do 18 lat. Pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, w których nie funkcjonuje pojęcie miłości i bezpieczeństwa dziecka. Bardzo często porzuceni i wykluczeni przez rodzinę, zmuszeni byli żyć na ulicy, gdzie część z nich pod wpływem środowiska, ulegała uzależnieniom od różnych substancji. W Ciloto chłopcy znajdują dom, w którym otrzymują jedzenie i wodę, mają zapewnioną edukację, co daje im ogromną szansę na lepszą przyszłość. Tu mogą bezpiecznie spędzać noce w łóżku zamiast na pełnej niebezpieczeństwa ulicy. Mają szansę być dziećmi, bawić się, uczyć, rozwijać i marzyć o prostych rzeczach.

Za zebrane pieniądze planujemy kupić ubrania, lekarstwa oraz przybory szkolne i artykuły wspomagające rozwój artystyczny. Chłopcy często trafiają do ośrodka prosto z ulicy, nie mając przy sobie żadnych rzeczy, dlatego ogromną potrzebą jest zakup odzieży. Potrzebne są podstawowe lekarstwa na kaszel czy gorączkę. Chcemy też chłopcom zapewnić długopisy, ołówki, kredki, papier, nożyczki czy flamastry, to co uda się kupić w Zambii, aby organizować zajęcia.

Projekt zrealizują w Ciloto wolontariuszki: Małgorzata Kuchta i Sylwia Deperasińska.

Ciloto oznacza marzenie, pomóż naszym chłopcom spełniać ich marzenia!

W imieniu chłopców i naszym już dziś bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!

Postęp zbiórki

Na projekt "LEKI I MATERIAŁY SZKOLNE - ZAMBIA" zebraliśmy już 14 720 PLN, czyli 49%

Wiadomości z placówki