Dziś rano na wolontariat zagraniczny do Etiopii wyleciała Aleksandra Nartonowicz.

Aleksandra ma 24 lata, pochodzi z Ostrołęki. Na co dzień mieszka w Warszawie. Skończyła studia magisterskie na kierunku filologia angielska, specjalność nauczycielska. Uczy języka angielskiego w przedszkolu. Uwielbia podróżować, a przy tym próbować nowych rzeczy, poznawać ludzi oraz ich kulturę. Najlepiej czuje się, będąc w ruchu i wśród innych, dlatego też kocha swoją pracę. Dzieci dają jej wiele radości, codziennie uczą ją bezwarunkowej miłości i sprawiają, że razem z nimi na nowo odkrywa świat.

Skąd pomysł na wolontariat? Aleksandra od zawsze czuła wewnętrzną chęć niesienia pomocy. Uważa, że wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną, żyjemy pod tym samym niebem, powinniśmy sobie pomagać i nieść miłość tam, gdzie jej brak. Już na studiach chciała wyjechać na wolontariat, ale nie wiedziała, gdzie, z kim i jak…, aż zdecydowała się na naszą Salezjańską Fundację Misyjną „Don Bosco”.

Ola wyjeżdża na wolontariat do miejscowości Dilla, w południowej części Etiopii,  gdzie siostry salezjanki prowadzą m.in. przedszkole i szkołę pomaturalną. Będzie uczyła języka angielskiego w przedszkolu. Po zajęciach będzie rozwijała ruchowe zdolności dzieci, pomoże w administracji i pomaluje pomieszczenia.