Poznajcie Miriam i Fitę – dzieci z Fianarantsoa, które wspieramy w ramach projektu Alfabetyzacja dzieci.

 

Miriam ma tylko mamę. Kobieta dba o trójkę swoich dzieci, ale jest jej trudno. Samotność tego nie ułatwia. W domu brakuje jedzenia, więc zdobycie ryżu jest priorytetem. Czy wtedy dzieci mogą chodzić do szkoły? Nie… nawet w szkole państwowej trzeba ponosić drobne opłaty, kupić zeszyt, długopis, a pieniędzy przecież nie ma.

Miriam nie chodziła do szkoły, dopóki nie została objęta wsparciem w ramach salezjańskiego projektu ochrony dzieci. A teraz dziewczyna uczy się bardzo chętnie! O czym marzy? Chciałaby zostać sędzią.

 

Fita ma dwanaście lat i jest trzeci z piątki rodzeństwa. Przez ubóstwo rodzice nie posłali żadnego dziecka do szkoły. Fita od kilku lat przychodził do oratorium salezjańskiego, gdzie czas spędzał na zabawach i nauce. Potrzebował pomocy, jak wielu innych jego rówieśników… bo setki dzieci z powodu biedy i zaniedbania rodziców chodzi głodna, w zniszczonych ubraniach, bez dostępu do leków i edukacji. Salezjanie starają się pomagać w tych sytuacjach, tylko też zmagają się z brakiem środków.

Dopiero w zeszłym roku udało się wpisać chłopca na listę programu ochrony praw dziecka. I Fita chodzi do szkoły!

Dla nas to ogromna radość, że Miriam i Fita mogą chodzić do szkoły. Ale też wyzwanie.

We Fianarantsoa pomagamy dzieciom z najbiedniejszych rodzin z dzielnicy Ankofafa. Zapewniamy im edukację, posiłek i otaczamy wsparciem ich rodziny, żeby uświadamiać rodzicom, jak ważna jest nauka.

 

PODARUJ DOBRO! Zapewnij pomoc dzieciom z Madagaskaru!

 

Chcę pomóc