SIEĆ MŁODZIEŻOWA - Zambia Dajmy szansę młodym z Lusaki,
na stworzenie własnego kanału YouTube
i platformy spotkań
na rzecz budowania lepszej przyszłości.

Miejsce: Lusaka, Zambia
Cel: Stworzenie kanału YouTube, aby utrzymać kontakt z młodzieżą i budować ich przyszłość
Czas zbiórki: marzec – czerwiec 2021

Młodzi ludzie w Zambii, zmagają się w swoim życiu z wieloma trudnościami, takimi jak: presja rówieśników, bezrobocie, wysoki poziom ubóstwa, nadużywanie narkotyków czy alkoholu i inne negatywne zachowania. Ma to wszystko wpływ na ich obecne życie, przyszłość, a w konsekwencji na społeczeństwo.

W Lusace, stolicy Zambii, z młodzieżą pracują salezjanie. Pracują z nią od 1983 roku. Do tej pory docierali do młodych ludzi w tradycyjny sposób poprzez warsztaty, seminaria i inne spotkania. Kontakt z młodzieżą w czasie pandemii Covid-19 nie jest prosty. Jednak nadal chcą dbać o nich, pomagać im w rozwoju, w rozwiązywaniu problemów, uczyć ich pomagania innym. Nastolatkowie i studenci potrzebują stałego kontaktu i ciągłej formacji. Salezjanie zdają sobie sprawę, że muszą iść z duchem czasu i korzystać z platform, które młodzi ludzie lubią najbardziej jak YouTube, Facebook, Instagram. Dlatego chcą stworzyć dla nich kanał na YouTube. W ten sposób będą mogli dalej utrzymywać kontakt z młodzieżą i budować ich przyszłość.

Na miejscu w Lusace, pracuje już zespół ds. mediów, który zapewnia, że ​​stworzony/wymyślony przez nich cykl nagrań zostanie zrealizowany. W tej chwili koszty projektu pokrywają z własnych pieniędzy, z ich konta młodzieżowego. Wydatki jednak są większe niż budżet, który posiadają. Potrzebują zakupić sprzęt multimedialny, aby nagrywać codzienne programy.

Na projekt "SIEĆ MŁODZIEŻOWA - ZAMBIA" zebraliśmy już 6,875 PLN, czyli 25%

Salezjańska Fundacja Misyjna