DOŻYWIANIE DZIECI - KENIA Pomóżmy w dożywianiu dzieci ze slumsów Nairobi i dajmy im możliwość pozaszkolnej edukacji.

Miejsce: Nairobi, Kenia
Cel: Dożywianie dzieci w slumsach Nairobi oraz zapewnienie im materiałów do pozaszkolnej edukacji
Czas zbiórki: maj – lipiec 2021

Don Bosco Kariua to mały domek w samym środku slumsów. Osoby świeckie, wychowane przez salezjanów prowadzą tu oratorium księdza Bosko. To do tego miejsca przychodzą dzieci w każdym wieku. Spędzają tu całe dnie. Uczą się malować, tańczyć, pisać i czytać, dostają ciepły posiłek. Spędzają tu czas zamiast żebrać na ulicy.

Blaszany domek to pierwszy z ośrodków salezjańskich założony w Nairobi. To również ośrodek pierwszego kontaktu z dziećmi ulicy. Pracownicy ośrodka wychodzą na ulice Narobi i oferują pomoc dzieciom ulicy. Chłopcy i dziewczynki korzystają tu z lekcji nieformalnych oraz łazienek, gdzie codziennie mogą się umyć. Tutaj dostają nadzieję na nowe, lepsze jutro.

Poprzez pomoc dzieciom pomożemy rodzinom, które są w trudnej sytuacji życiowej, mieszkają w slumsach i nie mają środków do życia. Rodziców nie stać na opłacenie edukacji dzieciom, czy nawet na zapewnienie im posiłków.

Potrzebujemy pomocy finansowej na zaopatrzenie placówki w artykuły edukacyjne takie jak książki, kredki oraz pomoc w zapewnieniu posiłków, dla których tak często wielu z podopiecznych tu przychodzi.

Na projekt "DOŻYWIANIE DZIECI W SLUMSACH NAIROBI - KENIA" zebraliśmy już 1 590 PLN, czyli 31%

Salezjańska Fundacja Misyjna